Никола Йокич с девети "трипъл-дабъл" при успех на Денвър над Бостън в НБА

Никола Йокич зписа 30 точки, 12 борби и 12 асистенции, а тимът му Денвър Нъгетс победи Бостън Селтикс със 123-111 в мач между лидерите в двете конференции на НБА. Срещата се забави с около с около 35 минути заради мощна забивка, която огъна единия от кошовете в залата.

Йокич вкара 10 от 13-те си опита за стрелба от играи бе перфектен от наказателната линия - 8 от 8, за да постигне деветия си "трипъл-дабъл" през сезона. За Денвър това бе осма поредна домакинска победа и с нея тимът вече има баланс от 24 победи и 12 загуби, което е най-доброто постижение в Западната конференция

Брус Браун добави 21 точки за Нъгетс, които стреляха 57% от игра и успяха при 17 от 30-те си опита за три точки.

За Селтикс 30 точки реализира Джейлън Браун, а с 25 приключи Джейсън Тейтъм. Бостън остава лидер на Изток с 26 успеха и 11 поражения.

Трета поредна победа записа и вторият в класирането на Западната конференция Мемфис Гризлис, след като спечели домакинството си на Сакраменто Кингс със 118:108.

Двата редовно си разменяха водачеството до началото на последната четвърт, когято на сцената се появи звездата на домакините Джа Морант. Гардът вкара девет точки в заключителните 12 минути и приключи двубоя с общо 35, за да изведе Мемфис до 23-та победа в 36 мача този сезон.

Впечатляващ "дабъл-дабъл" за победителите записа и центърът Стивън Адамс. Новозеландецът вкара 11 точки, но овладя цели 23 борби, включително и рекордните в кариерата си 13 в атака. Тайс Джоунс пък добави още 18 точки от пейката за Мемфис.

За Сакраменто с 19 точки най-резултатен бе Де'Аарън Фокс, а литовецът Домантас Сабонис приключи с 18 точки и 14 борби.

В последния мач от програмата на НБА тази нощ Вашингтон Уизардс спечели със 118:95 гостуването си на Милуоки Бъкс. /БГНЕС