Нефтохимик взе важно предимство срещу ЦСКА след 3:2 в София

С опитните Теодор Салпаров, Георги Братоев и Николай Учиков в състава си Нефтохимик 2010 успя да надделее във важните моменти от първия сблъсък между двата тима.

Шампионът на България по волейбол за мъже Нефтохимик 2010 победи ЦСКА с 3:2 гейма в първа полуфинална среща, играна в зала "Христо Ботев" в Студентски град пред около 700 зрители. Така бургазлии взеха важно предимство при първото си гостуване на "червените". Утре ще се изиграе и втората среща в София, а след това сблъсъкът се пренася в Бургас. Победителят в три от пет срещи ще играе на финала.

"Червените" ще имат възможност да се поправят в утрешния сблъсък, а след това следват два двубоя в Бургас и, ако се наложи, решаващ пети мач отново в София.

Нефтохимик започна по-добре мача и спечели първата част след 25:19. Последваха три успорвани части, където всяка грешка се наказваше от противника. ЦСКА изравни след 25:23, но в следващия гейм Нефтохимик си върна предимството след същия резултат. Четвъртият гейм отново бе измъкнат от волейболистите на Александър Попов и така се стигна до тайбрек. В него шампионите показаха по-здрави нерви и го затвориха след 15:12. ЦСКА: Пламен Шекерджиев, Христо Цветанов, Тодор Костов, Венцислав Георгиев, Владимир Станков, Симеон Александров и Мартин Божилов – либеро; Треньор: Александър Попов; Нефтохимик 2010: Георги Братоев, Ален Джорджевич, Илия Петков, Николай Учиков, Георги Петров, Николай Къртев и Теодор Салпаров – либеро; Треньор: Николай Желязков;

Утрешната среща между двата отбора започва от 18:30 ч. отново в зала "Христо Ботев". /БГНЕС