Надал започна с убедителен успех в Акапулко

Поставеният под номер 1 в основната схема Рафаел Надал стартира с комфортен успех участието си на силния тенис турнир от сериите 500 в Акапулко. Испанецът надигра категорично германеца Миша Зверев с 6-3, 6-3 в първия си двубой след загубения финал от Новак Джокович на Аустрелиън Оупън. 17-кратният шампион на турнирите от Големия шлем надигра номер 76 в света за 80 минути, като в нито един момент не изпусна двубоя от контрол. Първият пробив в срещата дойде в четвъртия гейм на откриващия сет, а този брейк се оказа достатъчен за световния номер да поведе в резултата. Втората част вървеше без пробиви до седмия гейм, когато форхенд на Зверев не намери очертанията на корта и позволи на Надал да се приближи до успеха. Той не допусна колебания на свой сервис, а в последствие проби подаването на съперника още веднъж, за да затвори мача в своя полза.

Така двукратният шампион от надпреварата се класира за осминафиналите, където ще срещне Ник Кирьос. Австралиецът надделя над Андреас Сепи с 6-3, 7-5. Поставеният под номер 2 Александър Зверев, подобно на Надал, не изпита проблеми по пътя си към 1/8-финалите. Младият германец победи Алексей Попирин с 6-3, 6-3, след като записа 13 аса по пътя към успеха, а третият в схемата Джон Иснър трябваше да се потруди срещу французина Адриан Манарино за трисетова победа с 6-3, 4-6, 6-3. /БГНЕС