Надал продължава по график в Мелбърн

Надал не даде нито една точка за пробив на Делбонис.

Световният номер 1 Рафаел Надал продължи без загубен сет към третия кръг на Откритото първенство на Австралия, след като победи аржентинеца Федерико Делбонис с 6-3, 7-6(4), 6-1 във втория си мач в Мелбърн.

Шампионът от 2009-та година все пак трябваше сериозно да се потруди за успеха срещу 76-ия в света Делбонис, който игра на високо ниво и се противопостави на именития си съперник, особено във втория сет. Надал водеше играта от самото начало, но имаше проблеми да реализира точките си за пробив, като бе успешен само в един от девет опита в първия сет, което му бе достатъчно, за да го вземе с 6-3. Във втората част испанецът имаше още по-големи проблеми с точките за пробива, като не успя да реализира нито една от девет възможности и в крайна сметка се стигна до тайбрек, в който Надал все пак се наложи със 7-4. В третия сет силите на Делбонис се изчерпаха и той успя да стигне само до един гейм, преди Рафа да затвори мача след точно два часа и половина игра.

По този начин Надал записа четвърти успех от четири мача срещу Делбонис, като не е загубил нито един сет срещу аржентинеца. Днес той бе особено солиден на сервис, като не даде нито една възможност за пробив на съперника си и завърши мача с 33 печеливши удара срещу 29 непредизвикани грешки. В следващия кръг Надал ще се изправи срещу сънародника си Пабло Кареньо Буста, който по-рано днес победи квалификанта от Германия Павел Гойовчик с 6-4, 6-4, 1-6, 6-4.

Кирьос демонстрира солидна игра срещу Симон.

За третия кръг се класира и любимецът на местната публика Ник Кирьос, който надви опитния французин Жил Симон с 6-2, 6-4, 4-6, 7-5. В следващия си мач Кирьос ще срещне 16-ия поставен Карен Хачанов, който спечели петсетова битка с 21-годишния Микаел Имер от Швеция с 6-2, 2-6, 6-4, 3-6, 7-6(8). От пет сета за победата имаше нужда и шампионът от 2014-та година Стан Вавринка, който се наложи над ветерана Андреас Сепи с 4-6, 7-5, 6-3, 3-6, 6-4. За Вавринка предстои битка с Джон Иснър, който нямаше проблеми срещу чилийския квалификант Алехандро Табило - 6-4, 6-3, 6-3.

В друг петсетов сблъсък 11-ят поставен Давид Гофен победи Пиер-Юг Ербер с 6-1, 6-4, 4-6, 1-6, 6-3 и ще се изправи срещу руснака Андрей Рубльов, който записа успех срещу японеца Юичи Сугита с 6-2, 6-3, 7-6(5). За Рубльов това бе десета поредна победа от началото на сезона. Ветеранът Фернандо Вердаско победи 26-ия поставен Николоз Басилашвили от Грузия с 4-6, 7-6(5), 6-4, 6-4 и ще бъде следващият съперник на номер 7 в схемата Александър Зверев. /БГНЕС