Мина вдъхнови Валенсия за успех в дербито с Леванте

Отборът на Валенсия надигра у дома Леванте в местното дерби с 3:1 на „Местая“. Двубоят започна повече от добре за домакините, които откриха чрез Санти Мина във втората минута. До края на първата част не паднаха нови попадения, като интригата остана за второто полувреме.

Валенсия увеличи проблемите на градския съперник Леванте след успех в местното дерби на "Местая".

Гостите отвърнаха на предизвикателството след автогол на Карлос Солер, но още в ответната атака Гонсало Гедеш даде отново преднина на „прилепите“. Малко след това Мина реализира втория си гол, с което сложи и точка на спора в дербито на Валенсия. Така възпитаниците на Марселиньо се завърнаха в зона Европа, като са на три точки пред седмия Атлетик Билбао и са на три от Севиля, който заема последното място, даващо право на участие в Шампионска лига. Леванте, от своя страна, остава близо до зоната на изпадащите, като е на две точки от намиращия се под чертата тим на Валядолид. За Валенсия предстои реванш срещу Виляреал в турнира Лига Европа, а в първенството тимът гостува на Бетис. Леванте, пък, е домакин на Еспаньол. /БГНЕС