Милуоки разби Атланта в мач номер 2 и изравни серията

Отборът на Милуоки Бъкс изравни финалната серия на Западната конференция с тима на Алтанта Хоукс, след като разби своя съперник със 125:91 у дома в мач номер 2. Бъкс допуснаха поражение с три точки в откриващото си домакинство, но тази нощ категорично надиграха съперника си, за да стигнат до убедителен успех.

Ключова за победата бе серията от 20 безответни точки, която Милуоки реализира през втората част, която тимът спечели с 43:17, а преднината на домакините достигна 41 точки в последната четвърт. Най-резултатен за победителите бе двукратният MVP на НБА Янис Адетокумбо 25 точки, 9 борби и 6 асистенции, Джру Холидей добави 22 точки и 7 асистенции, а Крис Мидълтън се отчете с 15 точки, 7 борби и 8 асистенции. Звездата на Хоукс Трей Йънг имаше тиха вечер и вкара едва 15 точки при 37,5 процента успешна стрелба, като записа и рекордните в кариерата си 9 загубени топки, преди да бъде изваден от игра три минути преди края на третата част.

"Поемам пълна отговорност за случилото се тази вечер. Трябва да се грижа по-добре за топката и ще го правя в следващите мачове. Те наистина играха по-силно физически днес. Ние трябва да направим същото", коментира Йънг след поражението. "Знаем какво трябва да правим", каза звездата на Милуоки Янис Адетокумбо. "Всички бяха наясно, че трябва да вземем този мач. Точно това показахме от първата минута на мача", допълни той.

Следващите два мача от серията ще се изиграят в Атланта в понеделник (3:30 часа българско време) и сряда (3:30). /БГНЕС