Милуоки Бъкс нанесе нова загуба на Ел Ей Лейкърс

Отборът на Ел Ей Лейкърс допусна трета поредна загуба в Националната баскетболна асоциация, след като бе победен у дома от Милуоки Бъкс със 115:106. Два дни след като звездата не Лейкърс ЛеБрон Джеймс подобри рекорда на Карим Абдул-Джабар за най-много точки в историята на Лигата, Краля получи почивка заради болки в глезена и не игра срещу Бъкс.

Домакините дръпнаха с 11 точки в средата на втората част, но звездата на Милуоки Янис Адетокумбо поведе своите в третата четвъртина, която гостите спечелиха с 38:23. В заключителната част Лейкърс нямаха сили за обрат и загубиха двубоя. Адетокумбо завърши срещата с 38 точки, 10 борби и 6 асистенции, Крис Мидълтън се включи с 22 точки от пейката за 24 минути игра, а Джру Холидей реализира 18 точки, 7 борби и 7 асистенции. За Лейкърс най-резултатен бе Денис Шрьодер с 25 точки и 12 асистенции, а Антъни Дейвис се отчете с 23 точки и 16 борби.

За Лейкърс това бе 31-ва загуба през сезона, като тимът заема 13-та позиция в Западната конференция и се отдалечава от местата, даващи право на участие в плей-ин турнира за плейофите. Феновете на Езерняците ще се надяват резултатите на тима да се подобрят след сделката, която ще докара край Западния бряг Дианджело Ръсел, Малик Бейзли и Джаръд Вандербилт.

Милуоки е на втора позиция в Източната конференция с актив 38-17.