Милан постигна обрат във Верона и е все по-близо до титлата

Отборът на Милан е все по-близо до първа шампионска титла в Италия от 11 години насам, след като победи Верона с 3:1 като гост в мач от 36-ия кръг на Серия А.

"Росонерите" трябваше да се потрудят здраво за безценния успех, след като изостанаха в резултата в 38-та минута след гол на Давиде Фараони. В добавеното време на първата част Сандро Тонали изравни, а веднага след почивката италианският национал направи обрата пълен с втория си гол. В 86-та минута Алесандро Флоренци подпечата успеха на Милан и оформи крайното 3:1.

След този успех Милан има 80 точки на първото място, две повече от градския си съперник Интер. Това означава, че тимът на Стефано Пиоли има нужда да спечели четири точки в последните си два мача с Аталанта и Сасуоло, за да спечели Скудетото. Верона заема 9-та позиция в подреждането с актив от 52 точки.

Специя - Аталанта 1:3

Венеция - Болоня 4:3

Салернитана - Каляри 1:1. /БГНЕС