Меси вкара два гола за успешен старт на ПСЖ

Звездата на Пари Сен Жермен Лионел Меси вкара два гола за победата над Клермон с 5:0 като гост, с която парижани направиха успешен старт на защитата на титлата си в Лига 1.

В отсъствието на Килиан Мбапе Меси поведе атаката на ПСЖ и още в 9-та минута асистира на Неймар за първия гол в срещата. До края на първото полувреме самият Неймар се отличи с две асистенции за головете на Ашраф Хакими и Маркиньос, а в края на двубоя настъпиха минутите на Меси, който се разписа в 80-та и 86-та минута, а второто му попадение дойде след впечатляваща задна ножица.

По този начин тимът на Кристоф Галтие поведе в класирането на Франция още след първия кръг и се очаква да остане там през целия сезон с оглед на превъзходството си пред другите отбори в първенството. В следващия кръг шампионите посрещат Монпелие, докато за Клермон предстои гостуване на Реймс. /БГНЕС