Марсилия изхвърли ПСЖ от турнира за Купата на Франция

Марсилия достигна четвъртфиналите в турнира за Купата на Франция, след като отстрани рекордьора по отличия от надпреварата Пари Сен Жермен с 2:1 у дома.

Десеткратните носители на трофея поведоха в резултата след около половин час игра, когато точен от бялата точка бе бившият футболист на Барселона, Арсенал и Интер Алексис Санчес. В добавеното време на първата част парижани, които триумфираха в шест от последните осем издания на съревнованието, изравниха чрез Серхио Рамос, който получи асистенция от Неймар.

Лионел Меси (л) и ПСЖ са аут от Купата на Франция.

След паузата Марсилия стигна до победния гол в 57-та минута, когато пристигналият от Аталанта Руслан Малиновски реализираха страхотно попадение за крайното 2:1. До края гостите не успяха да реагират и така отпадат преди финала за втора поредна година.

Действащият шампион Нант продължава защитата на трофея, след като стигна до труден успех над Анже след 1:1 и 4:2 при изпълнението на дузпи. Флоран Моле вкара късен изравнителен гол за Нант, а след това тимът бе по-точен при рулетката от бялата точка.

За последните осем се класираха още Лион, елиминирал след дузпи Лил, Тулуза, Роде, Анеси и Гренобъл. Последният четвъртфиналист ще бъде определен от сблъсъка между Лориен и Ланс. /БГНЕС