Лукаку не успя да помогне на Рома да избегне загуба срещу Милан

Отборът на Милан продължи с отличното си представяне от началото на сезона в Серия А, след като победи Рома като гост с 2:1 в мач от третия кръг. На "Стадио Олимпико" дебют за "вълците направи новият нападател РОмелу Лукаку, който се появи в игра в 70-та минута, но не успя да помогне на домакините да избегнат загуба.

Ветеранът в редиците на "росонерите" Оливие Жиру откри резултата още в 9-та минута от дузпа, а малко след почивката Рафаел Леао покачи на 2:0. Силите на Рома стигнаха за почетено попадение в 92-та минута, дело на Леонардо Спинацола.

По този начин Милан продължава да води в класирането с пълен актив точки, докато Рома на Жозе Моуриньо заема 18-та позиция в подреждането само с една спечелена точка.

В другия мач от миналата вечер Сасуоло победи Верона с 3:1 у дома. /БГНЕС