Локомотив Пд изпрати годината с класика срещу Пирин

Локомотив Пд надви Пирин Благоевград с 3:0 у дома в среща от последния 20-и кръг на Първа лига.

На стадиона в парк „Лаута“ „смърфовете“ сложиха край на серията си от три поредни загуби във всички турнири без вкаран гол с отлично второ полувреме, в което отбелязаха и трите гола в мрежата на „орлетата“.

Интригата бе убита с три попадения за по-малко от четвърт час. Алфа Конте откри резултата в 51-та минута, а три по-късно Бабакар Дион покачи на 2:0. Георги Минчев оформи крайния резултат от дузпа в 65-та минута. Аймен Суда пропусна да реализира почетен гол за гостите в 75-та минута, когато се провали от бялата точка.

Така възпитаниците на Александър Томаш завършват годината на четвърто място с 38 точки, на три пред петия Левски. Пирин ще зимува на 14-та позиция с 16 пункта. /БГНЕС