Ливърпул победи Челси и си върна лидерството в Англия

Отборът на Ливърпул се върна на първото място в класирането на Висшата лига, след като победи челси с 2:0 у дома в дербито от 34-ия кръг на първенството.

По-рано днес конкурентът на „червените“ за титлата Манчестър Сити записа успех при гостуването си на Кристъл Палас с 3:1 и излезе с една точка пред мърсисайдци, но те не се поддадоха на напрежението при домакинството си на Челси. След равностойно първо полувреме без голове, възпитаниците на Юрген Клоп натиснаха след почивката и нанесоха своя удар само в рамките на две минути в началото на втората част. В 51-та минута Садио Мане се разписа с глава от чиста позиция след добро центриране на Джордан Хендерсън, а малко след това Мохамед Салах покачи на 2:0 със страхотен изстрел от далечно разстояние. Лондончани се опитаха да се върнат в двубоя, но Едне Азар пропусна две добри положения и в крайна сметка не се стигна до повече голове и Ливърпул спечели с 2:0. По този начин „червените“ отново се върнаха на върха в класирането и имат две точки повече от Манчестър Сити, докато челси заема четвърта позиция в подреждането с 66 точки. /БГНЕС