Ливърпул унижи Юнайтед насред "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед допусна една от най-тежките загуби в историята си, след като бе разбит от Ливърпул с 0:5 у дома в дербито от деветия кръг на английската Висша лига.

Юрген Клоп (д) триумфира в спора с Оле Гунар Солскяр (л).

На „Олд Трафорд“ първото добро положение в мача се откри пред домакините. Топката стигна до непокрития Бруно Фернандеш, който обаче стреля в аут. Малко след това гостите разиграха мълниеносно и Мохамед Салах намери Наби Кейта, който с хладнокръвен удар по земята преодоля Давид де Хеа. „Червените дяволи“ изглеждаха объркани и инкасираха второ попадение чрез Диого Жота, който засече на празна врата остър пас от Трент Алекзандър-Арнолд.

До почивката възпитаниците на Оле Гунар Солскяр претърпяха истинско крушение след нови два гола в мрежата си. Точен и в двете ситуации бе Салах, а четвъртият гол във вратата на Юнайтед маркира исторически анти-рекорд за домакините – за първи път те получават четири гола във вратата си при домакинство във Висшата лига.

След почивката Салах оформи хеттрика си след страхотен пас с външен фалц на капитана Джордан Хендерсън. Малко след това Кристиано Роналдо реализира за Юнайтед, но голът бе правилно отменен заради положение на засада. След точно час игра влезлият през втората част Пол Погба бе изгонен с директен червен картон за грубо влизане в краката на Кейта. Известна част от домакинските привърженици видяха достатъчно и не догледаха остатъка от срещата в "Театъра на мечтите". До края на мача Ливърпул спокойно контролираше срещата и не допусна изненади срещу големия си враг.

Роналдо и компания бяха разбити от големия си враг.

Така, „червените“ продължават без загуба в първенството – шест победи и три равенства, като изостават само от Челси с една точка. Юнайтед са седми с 14 пункта, на осем от върха. В следващия кръг Солскяр и компания гостуват на Тотнъм, докато Ливърпул приема Брайтън. /БГНЕС