Ливърпул победи Бърнли у дома

Ливърпул отбеляза връщането на зрители по трибуните на "Анфийлд" с победа над Бърнли с 2:0 във втори кръг на Премиършип.

В началото на мача Ливърпул имаше обичайното за домакин териториално преимущество, а Бърнли се отбраняваше добре, но в 17-ата минута Диого Жота успя да разпечата вратата на гостите, отбелязвайки втория си гол в два мача от първенството.

Голът вдъхна увереност на "червените" и 10 минути по-късно Мохамед Салах вкара втори гол, който обаче бе отменен заради засада след намесата на VAR. В началото на второто полувреме пък гол на Бърнли не бе признат поради засада. След това Ливърпул диктуваше играта и стигна до втори гол, автор на който стана Садио Мане в 69-ата минута.

Ливърпул записа втора поредна победа и отново не допусна гол, което е добра новина за връщащия формата и увереност в себе си защитник Върджил ван Дайк. Бърнли без спечелена точка заема 17-о място в таблицата. /БГНЕС