Лион ликува за седми път с Шампионската лига при жените

Нападателят Южени Льо Зомер отбеляза един гол и подаде за втори при успеха на Олимпик Лион над Волфсбург с 3:1 във финала на Шампионската лига при жените за безпрецедентния пети последователен триумф в спора за трофея на френския тим.

За пети последователен път Лион триумфира с трофея от Шампионската лига при жените.

Повикана в стартовия състав на мястото на наказаната Никита Парис, Льо Зомер направи добавка в 25-та минута, за да изведе Лион напред в резултат в Сан Себастиан. Волфсбург изпитваше затруднения в задържане притежанието на топката и две минути преди почивката Саки Кумагай наниза второ попадение с левия крак от границата на наказателното поле. 10 минути след старта на втората част Александра Поп намали изоставането на германския отбор, което вдъхна надежди на Волфсбург. Пернил Хардер, която се очаква тази седмица да се присъедини към тима от английската Суперлига Челси, бе близо до изравнително попадение. Но въпреки далеч по-доброто си представяне след почивката, исландският полузащитник Сара Бьорк Гунарсдотир сложи точка на спора в 88-та минута за петия последователен триумф на Лион в напдпреварата и общо седми в историята на клуба. /БГНЕС