Левски се развихри срещу Арда на "Герена" за четвърта поредна победа

Отборът на Левски разби Арда с 4:0 у дома в мач от 22-ия кръг на Първа лига. На "Герена" домакините направиха може би най-силния си мач от началото на кампанията и тотално надиграха своя съперник, за да запишат четвърти пореден успех в първенството.

"Сините" започнаха вихрено и поведоха още в 9-та минута, когато юношата на клуба Марин Петков отбеляза юбилейния си мач номер 100 за клуба с гол, отбелязан със силен изстрел по земя. В 33-та минута друг юноша на Левски - Патрик-Габриел Галчев - удвои със страхотно изпълнение от свободен удар. Точно преди почивката новото попълнение Фабио Лима покачи на 3:0, отново с далечен изстрел. В 49-та минута Джавад ел Джемили направи 4:0, а малко след това гостите останаха с човек по-малко след директен червен картон на Милен Стоев за грубо нарушение срещу Ел Джемили.

Въпреки численото си предимство и добри възможности, "сините" не стигнаха до нови голове. С този успех Левски се изкачи до четвърто място в класирането с 41 точки, четири по-малко от вечния съперник ЦСКА. Арда е на осма позиция с актив от 31 точки. /БГНЕС