Лацио се добра до точка срещу Емполи след драма на „Олимпико“

Лацио и Емполи завършиха при зрелищно равенство 3:3 в мач от 20-ия кръг на италианската Серия А. На „Олимпико“ в столицата Рим двата отбора изиграха много атрактивен и драматичен двубой, който в крайна сметка завърши без победител.

Сергей Милинкович-Савич (ц).

Емполи отвори разлика от два гола след две бързи попадения в рамките на 120 секунди. Първо, Недим Байрами откри от дузпа, а след това точен бе Шимон Журковски. Скоро след това обаче „орлите“ намалиха изоставането си след гол на дежурния голмайстор Чиро Имобиле.

След паузата Сергей Милинкович-Савич възстанови паритета, но гостите отново поведоха след гол на Федерико ди Франческо. Попадение на Патрик от домакините бе отменено след намеса на ВАР, а Имобиле изпусна дузпа в 87-та минута. В крайна сметка, играчите на Маурицио Сари стигнаха до едната точка след втория гол на Милинкович-Савич в срещата, дошъл в третата минута на добавеното време.

След равенството Лацио заема осмата позиция с 32 точки, на четири пред деветия Емполи. В следващия кръг Лацио гостува на шампиона Интер, докато Емполи приема Сасуоло. В друг мач, Специя без Петко Христов в състава отстъпи на Верона с 1:2 у дома. /БГНЕС