Кош със сирената на Букър донесе трети пореден успех на Финикс в Орландо

Отборът на Финикс Сънс изненада Ел Ей Клипърс, побеждавайки го със 117:115 в поредна среща от рестарта на НБА в „балона“ в Орландо, Флорида.

Играчите на Финикс са наобиколили Букър след победния му кош срещу Ел Ей Клипърс.

„Слънцата“ започнаха уверено двубоя и след добрата игра на Девин Букър поведоха с десет точки на „ножиците“ след първото полувреме. След почивката Клипърс вдигнаха оборотите, но въпреки това изоставаха с осем в заключителната четвърт. Тогава на сцената се появиха Кауай Ленърд и Пол Джордж, които върнаха тима на Док Ривърс в сблъсъка. При 115:115 мачът изглеждаше близо до влизане в продължения, но Букър вкара страхотен кош със сирената, след като бе притиснат и от Ленърд, и от Джордж, който от повторенията се видя, че дори фаулира пойнт гарда на Сънс. Най-резултатен за победителите бе именно той с 35 точки и осем асистенции. Деандре Ейтън и Рики Рубио добавиха съответно по 19 и 18 пункта. За „ножиците“ Ленърд и Джордж реализираха общо 50 точки, но те се оказаха недостатъчни за Клипърс. Така, Финикс е стопроцентов след подновяването на лигата – 3 от 3, като играчите на Монти Уилямс продължават да се борят за място в плейофите. Клипърс остават втори сийд на Запад. В следващите си мачове Финикс играе с Индиана Пейсърс, а Ел Ей излиза на паркета срещу Далас Маверикс. Останалите резултати: Милуоки Бъкс – Бруклин Нетс 116:119 Сакраменто Кингс – Далас Маверикс 110:114 след продължения Индиана Пейсърс – Орландо Меджик 120:109 Маями Хийт – Бостън Селтикс 112:106 Портланд ТрейлБлейзърс – Хюстън Рокетс 110:102. /БГНЕС