Клипърс удържаха Уориърс в Сан Франциско

Ел Ей Клипърс надви Голдън Стейт Уориърс като гост със 108:101 в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Ленърд (л) завърши с 21 точки за успеха над Голдън Стейт.

След равностойно първо полувреме, което завърши с крехък аванс на „ножиците“ от една точка – 52:51, калифорнийци дръпнаха с шест точки преди старта на заключителната четвърт. Въпреки опитите на Стеф Къри и компания за съкращаване на разликата, момчетата на Тайрон Лу в крайна сметка се поздравиха с успеха. С по 21 точки за победителите приключиха Кауай Ленърд и Пол Джордж, като Пи Джи се отчете и с 12 борби. Серж Ибака също записа дабъл-дабъл – 13 точки и 14 борби. За „воините“ Андрю Уигинс и Ерик Паскал вкараха по 19 точки, а звездата на тима Къри се отчете с едва 13, след като в предишните си два мача отбеляза съответно по 62 и 30. Уориърс са вече с баланс 4-4 на Запад, докато Клипърс се подобриха до 6-3 след четвъртата си победа извън „Стейпълс Сентър“. Двата тима се изправят отново един срещу друг в петък в зала „Чейс Сентър“ в Сан Франциско. Останалите резултати: Индиана Пейсърс – Хюстън Рокетс 114:107 Орландо Меджик – Кливланд Кавалиърс 105:94 Филаделфия 76-ърс – Вашингтон Уизардс 141:136 Атланта Хоукс – Шарлът Хорнетс 94:102 Маями Хийт – Бостън Селтикс 105:107 Ню Йорк Никс – Юта Джаз 112:100 Милуоки Бъкс – Детройт Пистънс 130:115 Ню Орлийнс Пеликанс – Оклахома Сити Тъндър 110:111 Финикс Сънс – Торонто Раптърс 123:115 Сакраменто Кингс – Чикаго Булс 128:124. /БГНЕС