Херта оцеля в елита след победа на реванша с Хамбургер

Херта спечели с 2:0 гостуването си на Хамбургер от баража за оцеляване в Първа Бундеслига. Столичани бяха загубили първата среща у дома с 0:1, но наваксаха в реванша на препълнения "Фолкспаркщадион" и запазиха мястото си в елита. Любопитното е, че столичани бяха водени от една от легендите на съперника - Феликс Магат.

Още в четвъртата минута националът Марвин Платенхарт центрира от корнер и Дедрик Боята откри резултата. Белгийският защитник се пребори за позиция в наказателното поле и с глава прати топката в мрежата.

В 63-ата Марвин Патенхарт изненада вратаря на домакините от статично положение. Защитникът реши да стреля почти от тъчлинията и прехвърли Фернандеш, с което удвои аванса на столичани.

Стеван Йоветич пропусна да реши всичко в полза на Херта, а финалният щурм на Хамбургер не доведе дори до почетен гол. В добавеното време Тусар получи червен картон, но крайният изход на двубоя вече беше ясен. Херта оцеля, а Хамбургер ще играе във Втора Бундеслига за пети пореден сезон. /БГНЕС