Късен гол на Кимих донесе пети трофей на Байерн за 2020

Байерн Мюнхен спечели Суперкупата на Германия, след като надигра в спора за трофея Борусия Дортмунд с 3:2.

Баварците завоюваха своя пети трофей за календарната 2020 година.

Баварският колос започна по-добре срещата и откри в 18-та минута чрез Корентен Толисо, който получи пас от Роберт Левандовски. Ударът на французина бе париран в гредата от стража на „жълто-черните“ Марвин Хитц, но той нямаше какво да направи при добавката на празна врата на Толисо. Томас Мюлер покачи аванса на шампионите след асистенция на Алфонсо Дейвис. Дортмунд се върнаха в двубоя след гол на Юлиан Брандт, който наказа грешка при изнасянето на съперника. През втората част гостите започнаха по-добре и възстановиха статуквото след попадение на Ерлинг Холанд. Норвежкият нападател на „жълто-черните“ получи идеална възможност да направи обрата пълен малко по-късно, но Мануел Нойер се намеси отлично и изби. В крайна сметка, възпитаниците на Ханзи Флик пречупиха опонента след отнета топка в центъра и бърза контраатака. Джошуа Кимих отне топката от Томас Дилейни, напредна към наказателното поле, където получи пас от Левандовски. Ударът му бе отразен от Хитц, но рикошира от левия му крак в мрежата на безпомощния вратар на Дортмунд. До края гостите не успяха да отговорят и така Байерн ликува с пети трофей за годината след шампионската титла на страната, Купата на Германия, Шампионска лига и Суперкупата на Европа. За двата отбора предстоят мачове в Бундеслигата, като Байерн приема у дома Херта, докато Дортмунд играят в къщи с Фрайбург. /БГНЕС