Йокич поведе Нъгетс към успех над Нетс

Денвър Нъгетс надигра Бруклин Нетс със 124:118 като гост в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА).

Над всички за победителите бе действащият носител на приза за Най-полезен играч в Лигата Никола Йокич, който остана на косъм от трипъл-дабъл – 26 точки, десет борби и осем асистенции. Остин Ривърс добави 25 от пейката, а още четирима баскетболисти на Нъгетс приключиха с двуцифрен точков актив, като Уил Бартън се отчете с дабъл-дабъл – 21 пункта и десет овладени топки.

Никола Йокич (л).

За домакините, които бяха без голямото си трио Кевин Дюрант, Кайри Ървинг и Джеймс Хардън, Кем Томас бе най-резултатен с 25 точки от пейката. Пати Милс добави 21, но усилията им бяха недостатъчни за състава на „мрежите“. Бруклин е вече четвърти на Изток с баланс 29-19, докато Денвър е шести в Западната конференция с 26-21. В следващите си мачове Нъгетс гостуват на Ню Орлиънс Пеликанс в петък, докато Нетс са гости на Голдън Стейт Уориърс ден по-късно.

В друг двубой, Шарлът Хорнетс постави нов рекорд по отбелязани точки в един мач в историята на организацията, след като разби Индиана Пейсърс със 158:126. „Стършелите“ нанизаха 87 пункта след почивката за най-резултатния двубой от началото на сезона в НБА. Шестима баскетболисти на Хорнетс приключиха с двуцифрен точков актив, а четирима с над 20 пункта – над всички бе Кели Убре-младши с 39, а трипъл-дабъл направи ЛаМело Бол – 29 точки, 10 борби и 13 асистенции.