Индиана спря серията на Лейкърс от 14 поредни победи навън

Отборът на Индиана Пейсърс надигра у дома Ел Ей Лейкърс със 105:102 в поредна среща от редовния сезон на НБА.

Сабонис отново доминира с дабъл-дабъл за четвъртия пореден успех на Индиана в НБА - успех, сложил край на серията от 14 последователни победи за Лейкърс извън "Стейпълс Сентър".

Двубоят бе изключително оспорван, като във всички четвърти разликата за единия не бе повече от четири точки. „Езерняците“ водеха с две на почивката – 52:50, но Индиана, вдъхновен от силната игра на литовеца Домантас Сабонис, достигна до победата. Именно тежкото крило бе най-резултатен за успеха, завършвайки с дабъл-дабъл – 26 точки и 10 борби при стрелба от игра 10/15. Още пет човека приключиха с двуцифрен актив от домакините. За гостите от Калифорния, които бяха без Антъни Дейвис, ЛеБрон Джеймс остана близо до трипъл-дабъл – 20 точки, 9 борби и 9 асистенции за „Краля“, докато Дуайт Хауърд добави 20 пункта от пейката. За Пейсърс това бе четвърти последователен успех в лигата, който същевременно прекъсна серията от 14 поредни победа на Лейкърс извън дома. Индиана вече е с баланс 19-9 и в следващия си мач приема в къщи Сакраменто Кингс, докато за Ел Ей предстои сблъсък в тежка категория с най-добрия на Изток – Милуоки Бъкс. И двата състава са с показатели 24-4 от началото на сезона. Ето и останалите резултати от вечерта: Шарлът Хорнетс – Сакраменто Кингс 110:102 Ню Йорк Никс – Атланта Хоукс 143:120 Ню Орлиънс Пеликанс – Бруклин Нетс 101:108 след продължения Юта Джаз – Орландо Меджик 109:102 Ел Ей Клипърс – Финикс Сънс 120:99. /БГНЕС