Холандия стартира с изразителна победа срещу Беларус в евроквалификациите

Отборът на Холандия стартира участието си в европейските квалификации с убедителна победа над Беларус с 4:0.

Автор на първия гол в двубоя в Ротердам стана Мемфис Депай, който се разписа още в първата минута. В средата на полувремето преимуществото на "лалетата" удвои Жоржиньо Вейналдум, а в 55-ата минута Депай от дузпа вкара втория си гол в срещата. Крайното 4:0 оформи Върджил ван Дайк в заключителните минути на двубоя. В другия мач от тази група Северна Ирландия победи Естония с 2:0 у дома.

В група I Белгия срази Русия с 3:1 в Брюксел.

Юри Тилеманс даде преднина на белгийците в 14-ата минута, а 120 секунди по-късно Русия изравни с точен изстрел на Денис Черишев. В края на полувремето Еден Азар отново изведе домакините напред с гол от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. Точка на спора в мача сложи отново Азар с попадение в 88-ата минута. В другите срещи от тази група Казахстан победи Шотландия с 3:0, а Кипър разгроми Сан Марино с 5:0.

България стартира участието си в евроквалификациите тази вечер с мач срещу Черна гора на Националния стадион "Васил Левски" от 19:00 часа. /БГНЕС