Холанд се разписа и срещу Айнтрахт

Новата звезда на Борусия Дортмунд Ерлинг Холанд отбеляза един гол за победата над Айнтрахт Франкфурт с 4:0 в първия мач от 22-и кръг на Бундеслигата. Срещата се игра на стадион "Сигнал Идуна Пари" пред 81 400 зрители.

Борусия поведе с гол на Лукаш Пишчек в 33-ата минута, Джейдън Санчо удвои преимуществото на домакините в 49-ата, а в 54-ата Холанд вкара осмия си гол в Бундеслигата. Крайното 4:0 оформи Рафаел Герерйро четвърт час преди края. Борусия Дортмунд след тази победа се изкачи на второ място в подреждането с точка по-малко от лидера Байерн Мюнхен. Айнтрахт е на девета позиция.

19-годишният норвежец Холанд стана единственият играч в историята на Бундеслигата, който успява да наниже 8 гола в първите си пет срещи в първенството. Младокът премина в Борусия от Ред Бул Залцбург на 1 януари за 20 млн. евро. Неговият контракт с Дортмунд е до 30 юни 2024 г. В следващия кръг Холанд ще опита да се разпише и в гостуването на Вердер. /БГНЕС