Хофенхайм спря победната серия на Байерн

Хофенхайм надигра убедително у дома Байерн Мюнхен с 4:1 в среща от втория кръг на германската Бундеслига.

Крамарич реализира втория си гол в мача и четвърти за Хофенхайм във вратата на Байерн.

Домакините поведоха чрез Ермин Бичакчич, а Мунас Дабур скоро след това покачи аванса на Хофе. Джошуа Кимих намали изоставането на баварския колос, но голове през втората част на Андрей Крамарич, вторият от които от дузпа, оформиха изненадващия краен резултат. За Ханзи Флик и европейския клубен шампион това бе първа загуба след серия от 23 последователни победи във всички турнири – своеобразен рекорд в топ 5 на европейските първенства. Хофенхайм се изкачи на върха след втория си пореден успех от началото на сезона, докато втори е Аугсбург, който вчера надви друг претендент за титлата – Борусия Дортмунд. В следващия кръг Хофенхайм гостува на Айнтрахт Франкфурт, а Байерн първо играе с Дортмунд за Суперкупата на Германия, преди да домакинства на Херта във вътрешния шампионат. /БГНЕС