Гладбах влезе в топ 4 след зрелище с Дортмунд

Борусия Мьонхенгладбах надви у дома Борусия Дортмунд с 4:2 в първи мач от 18-ия кръг в германската Бундеслига. На „Борусия Парк“ двата отбора изиграха страхотен двубой, в който зрителите пред телевизионните екрани се насладиха на атакуващ футбол, два обрата и цели шест гола.

Тюрам миг преди да реализира четвъртия гол в мрежата на Бюрки.

Още в първата минута попадение на Флориан Нойхаус от домакините не бе зачетено, но Нико Елведи даде преднина на Марко Розе и компания десет по-късно след асистенция на Йонас Хофман. С два гола в рамките на шест минути обаче Ерлинг Холанд обърна развоя на събитията в полза на „жълто-черните“. Отново Елведи обаче бе на точното място след грешка на стража на гостите Роман Бюрки, след като направи добавка след неубедителната намеса на вратаря на Дортмунд. До почивката можеха да паднат още няколко попадения, но и двата тима се отчетоха с пропуски. През втората част Мьонхенгладбах наложи волята си и обезличи съперника в атакуващ план, за да стигне до ценни три точки. Рами Бенсебайни реализира първо в 49-та минута, преди Маркус Тюрам да оформи крайния резултат в 78-та. Гладбах продължи чудесното си представяне от началото на годината, записвайки четвърти успех в последните си пет мача. Тимът се изкачи в топ 4 на класирането с 31 точки. Дортмунд остава зад тях с актив от 29 пункта след трети пореден мач без успех в Лигата. В следващите си мачове Гладбах гостува на Унион Берлин, докато Дортмунд е домакин на Аугсбург. /БГНЕС