Финикс Сънс си осигури домакинско предимство в плейофите

Единият от фаворитите за титлата в НБА през тази година Финикс Сънс си осигури домакинско предимство за целите плейофи, след като победи Денвър Нъгетс със 140:130 като гост. По този начин Финикс вече има 60 победи и 14 загуби и ще завърши редовния сезон с най-добрия баланс в Лигата, независимо от резултатите в оставащите мачове.

Крис Пол се завърна в игра след повече от месец отсъствие

В Денвър за Сънс в игра се завърна ветеранът Крис Пол след петседмично отсъствие. Той веднага демонстрира класата си, като записа 17 точки и 13 асистенции за 30 минути игра. Над всички на паркета бе Девин Букър, който реализира рекордните за сезона 49 точки и добави 10 асистенции. Победата за Финикс обаче не дойде лесно, като Нъгетс водеха в големи периоди от двубоя, а двата тима си размениха водачеството общо 15 пъти. След три равностойни части (31:31, 37:35, 38:38) класата на гостите си каза думата в последната четвъртина, която те взеха с 36:24, за да стигнат кота 60 победи.

За домакините на висота отново бе действащият MVP на Лигата Никола Йокич с 28 точки, 6 борби и 6 асистенции, Боунс Хайланд се включи от пейката с 24 точки за 23 минути, а Арън Гордън вкара 21 точки. И двата тима завършиха с изключително висок процент на реализирана стрелба - 60,5 за Финикс срещу 59,3 за Денвър, което допринесе за високата резултатност.

След това поражение тимът на Денвър е с баланс 43-31 и заема шесто място в Западната конференция, като все още не е сигурен за плейофите. Седмият Минесота Тимбърулвс (42-32) е на само един мач разлика от Нъгетс. Отборите от седмо до десето място ще участват в плей-ин турнир, за да определят последните два участника в плейофите във всяка конференция.

Раптърс - Кавалиърс 117:104

Гризлис - Пейсърс 133:103

Бъкс - Уизардс 114:102

Пеликанс - Булс 126:109. /БГНЕС