Филаделфия мина през продължение с Лейкърс, за да прекъсне серия от три загуби

Джоел Ембийд наниза 38 точки и овладя 12 борби, а Де‘Антъни Мелтън влезе от пейката, за да реализира рекордните в кариерата си 33 точки при победанта на Филаделфия над Ел Ей Лейкърс със 133:122 след продължение. Джеймс Хардън също стигна до двойните показатели – 28 точки и 12 асистенции.

Антъни Дейвис вкара 21 от своите 31 точки в четвъртата част и завърши с 12 борби, докато ЛеБрон Джеймс добави 23 точки за Лейкърс. двамата не играха при загубата от Торонто във вторник. Остин Рийвс се включи от пейката с 25 и 5 асистенции.

Гостите от Ел Ей изоставаха с 12 точки в последните 2 минути и половина, но не се отказаха и чрез Леброн Джеймс, Остин Рийвс и Антъни Дейвис се добраха до продължение след 120:120 в редовното време. В допълнителните 5 минути 76-ърс съсипаха съперника си със серия от 13-2, за да прекъснат серията си от три поредни загуби.

Бруклин записа девета победа в последните 12 мача след 120:116 срещу Атланта.

Кевин Дюрант отбеляза 34 точки, Кайри Ървинг добави 33 точки и 11 борби за успеха на Нетс. Трей Йънг завърши с 33 точки и девет асистенции за Хоукс, Богдан Богданович добави 31 точки.

Вторият в класирането на Източната конференция Милуоки постигна драматичен успех срещу Далас със 106:105.

Янис Антетокумбо завърши с 28 точки за Бъкс, а победния кош реализира Брук Лопес За Далас най-резултатен бе Лука Дончич с 33 точки. Словенецът добави 11 асистенции и 6 борби и можеше да донесе победата за Маверикс, но пропусна от зоната за три точки в последната секунда.