Евертън доближи върха след четвърта поредна победа

Отборът на Евертън се доближи на две точки от лидера в класирането на Висшата лига Ливърпул, след като победи Шефилд Юнайтед с 1:0 като гост в мач от 15-ия кръг на първенството. На "Брамал Лейн" възпитаниците на Карло Анчелоти имаха нужда от късен гол на Гилфи Сигурдсон в 80-та минута, за да стигнат до четвъртия си пореден успех, след който те вече имат 29 точки, две по-малко от градския си съперник, който днес посреща УБА. От своя страна "остриетата" остават на дъното с едва две спечелени точки от началото на сезона, след като регистрираха 13-та си загуба през кампанията.

Евертън се намира в добра форма в последните седмици.

Манчестър Сити също продължи изкачването си на таблицата с победа над Нюкасъл с 2:0 у дома. В отсъствието на заболелия от COVID-19 Габриел Жезус мениджърът на "гражданите" Пеп Гуардиола реши да заложи на новото попълнение Феран Торес за върха на атаката, като това даде резултат и Сити стигна до успеха с голове на Илкай Гюндоган в 14-та минута и Торес в 55-та. Така Сити вече има 26 точки и се изкачи до пета позиция в класирането, докато Нюкасъл заема 12-то място с актив от 18 точки. /БГНЕС