Етър обърна Локомотив в "Надежда" за първа победа през сезона

Отборът на Етър постигна първа победа от началото на сезона в Първа лига, след като победи Локомотив София с 3:1 като гост в мач от седмия кръг на първенството.

На стадиона в "Надежда" един срещу друг се изправиха два отбора в тежка ситуация, като "железничарите" поведоха в резултата още в седмата минута чрез Симеон Мечев, но още до почивката "болярите" стигнаха до пълен обрат след попадения на Крум Стоянов и Кольо Станев. Малко след началото на втората част "виолетовите" увеличаха аванса си с гол на Мартин Николов. В 73-та минута гостите останаха с човек по-малко след директен червен картон на защитника Пламен Димов, но въпреки това те опазиха преднината си и взеха ценни три точки.

По този начин Етър записа първи успех през кампанията и се изкачи до предпоследното място в класирането с 4 точки, докато Локомотив София е на 12-та позиция с актив от шест точки след четвъртата си поредна загуба. /БГНЕС