Дончич изведе Далас до победа над Портланд с трипъл-дабъл

Звездата на Далас Маверикс Лука Дончич продължи със страхотното си представяне от началото на сезона в НБА и изведе своя тим до победа над Портланд Трейл Блейзърс със 117:112 у дома. Словенският гард реализира чудовищен трипъл-дабъл с 42 точки, 13 борби и 10 асистенции при близо 60 процента успеваемост на стрелбата и само две загубени топки.

За 23-годишния Дончич това бе четвърти трипъл-дабъл с поне 40 отбелязани точки, което е постигано от само още петима играчи в историята на Лигата. Двубоят в Тексас бе много оспорван, като двата тима си размениха водачеството 19 пъти, а Маверикс имаха преднина от 16 точки в средата на втората част, но няколко минути преди края на мача изоставаха с 6. Те все пак стигнаха до успеха, благодарение на три късни тройки на Спенсър Динуиди, който завърши с 20 точки, 7 борби и 6 асистенции. Крисчън Уд се включи с 19 точки от пейката, а домакините стреляха над 50 процента.

За Портланд над всички бе Джерами Грант с 37 точки (5 тройки), а Деймиън Лилард добави 29 точки, 7 борби и 12 асистенции, но при ниска успеваемост на стрелбата - 37,5 процента. Далас вече има баланс от 7 победи и 5 загуби и заема шесто място на Запад, докато Портланд е на трета позиция в същата Конференция с актив 9-4.

Клипърс - Нетс 95:110

Уизардс - Джаз 121:112

Пистънс - Селтикс 108:117

Пейсърс - Раптърс 118:104

Севънтисиксърс - Хоукс 121:109

Хийт - Хорнетс 132:115

Пеликанс - Рокетс 119:106. /БГНЕС