Димитров започна с чиста победа на Мастърса в Рим

Григор Димитров започна участието си на Мастърса в Рим с чиста победа над американския квалификант Брандън Накашима. Димитров, който се представя силно на клей в последните седмици, надви 20-годишния Накашима с 6-3, 6-4 за малко под два часа игра в откриващия кръг на турнира.

В първия сет Григор успя да пробие три пъти съперника си, а във втората част българинът взе подаването на 76-ия в света Накашима още два пъти, за да запише двусетов успех. По този начин Димитров си уреди трета поредна среща със световния номер 5 Стефанос Циципас, след като именно гръцкият тенисист го спря на последните два турнира в Барселона и Мадрид. Хасковлията има една победа и четири загуби до момента от Циципас, който е четвърти поставен в схемата и почива в първия кръг. Срещата между двамата ще се играе в сряда, но предстои да бъде определен началният час.

Днешният мач бе под номер 600 за Григор Димитров в АТП Тура, като неговият баланс в професионалния тенис е 361 победи и 249 загуби. /БГНЕС