Димитров се справи с Гирон за полуфинал във Виена

Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира от сериите АТП 500 във Виена, след като победи американеца Маркос Гирон с 6-3, 4-6, 6-4 в първия четвъртфинал от схемата на надпреварата.

Българският тенисист, който вчера победи осмия в света Андрей Рубльов, започна ударно двубоя и проби на старта за аванс от 3-0, като до края на първия сет не допусна изненади и поведе в резултата. 58-ят в света Гирон пръв стигна до пробив във втората част, но Григор направи моментален рибрейк, като резултатът бе равен до 4-4, след което американецът взе два поредни гейма и вкара мача в решаващ трети сет. В него Димитров веднъж загуби пробив преднина, но от резултат 3-4 спечели три поредни гейма, за да затвори мача след почти два часа игра.

По този начин българинът записа втора победа в три мача срещу Гирон и се класира за третия си полуфинал от началото на годината, като там ще срещне победителя от мача между 4-ия в света Даниил Медведев и италианеца Яник Синер. Двубоят ще се игра утре. /БГНЕС