Даниил Медведев стигна до титлата във Виена след обрат

Даниил Медведев спечели титлата от тенис турнира във Виена. Руснакът победи с 4-6, 6-3, 6-2 Денис Шаповалов на финала.

Бившият №1 в света, който в полуфиналите отстрани Григор Димитров, загуби сет за първи път през седмицата и поне в началото изглеждаше разколебан, но въпреки това намери сили за обрат.

Шаповалов игра силно в първата част, но после не успя да следва темпото на Медведев, който още преди финала си бе гарантирал участието във Финалите на АТР. Вторият сет се реши след решен от размяна на пробиви в края, а в третия руснакът беше на много по-високо ниво.

Медведев постигна четвърта победа от шест мача с левичаря от Канада. Бившият №1 е в серия от четири поредни успеха срещу този съперник. Освен това Медведев печели втора титла за 2022 г. след тази в Лос Кабос. Той имаше и три изгубени финала през сезона.

Шаповалов игра втори финал през годината, но подобно на този в Сеул, отново загуби. /БГНЕС