Далас удари Голдън Стейт в деня, посветен на Дирк Новицки

В деня, в който Далас Маверикс извади от употреба номера, с който легендата на тима Дирк Новицки игра в тима повече от 20 години, баскетболистите на отбора зарадваха германеца с победа над отбора с най-добър баланс в НБА Голдън Стейт Уориърс с 99:82.

Преди началото на двубоя в Далас екипът с номер 41 бе качен в горната част на залата, където ще остане завинаги, а след това на паркета наследникът на Новицки Лука Дончич показа класа, за да изведе своите до четвърти пореден успех. Дончич завърши с 26 точки и 8 борби и засенчи звездата на Уориърс Стеф Къри, който реализира едва 5 стрелби от 24 опита и реализира 14 точки и 9 борби. Дораин Фини-Смит добави 17 точки и 9 борби за успеха на Маверикс, а Джейлън Брънсън добави 15 точки, но с ключова роля за победата бе силната защита на домакините. Най-резултатен за Голдън Стейт бе Андрю Уигинс със 17 точки.

"Далас игра страхотно в защита тази вечер, те бяха по-физическият отбор. Просто контролираха нещата от самото начало. Ние не успяхме да намерим ритъма си", коментира след поражението треньорът на Воините Стив Кър.

След тази загуба Голдън Стейт вече има еднакъв баланс с Финикс Сънс на върха в Западната конференция (29-8). Далас заема пета позиция в същата конференция с актив 20-18.

Хорнетс - Пистънс 140:111

Меджик - Севънтисиксърс 106:116

Уизардс - Рокетс 111:114

Селтикс - Спърс 97:99

Пейсърс - Нетс 121:129

Бъкс - Раптърс 111:117

Тимбърулвс - Тъндър 98:90

Нъгетс - Джаз 109:115