Чикаго прекъсна победната серия на Ел Ей Клипърс

Отборът на Чикаго Булс сложи край на серията от седем поредни успеха на Ел Ей Клипърс, след като спечели срещата между двата тима в Лос Анджелис със 100:90. Клипърс нямаха загуба от 29 октомври насам, но нямаха отговор на силното представяне на ДеМар ДеРоузан и Зак Лавийн.

Биковете поеха ранен контрол на двубоя с "Стейпълс Сентър" и малко след началото на втората част поведоха със 17 точки, но домакините не се предадоха и успяха да стопят пасива и дори да излязат напред с точка в началото на последната четвъртина. Заключителните минути отново бяха за гостите и в крайна сметка те спечелиха с десет точки разлика.

Най-резултатен за Чикаго бе ДеРоузан с 35 точки, 7 борби и 5 асистенции, Лавийн добави 29 точки и 8 борби, а плеймейкърът Лонзо Бол се отчете с 10 точки. За Клипърс над всички бе Пол Джордж с 27 точки и 11 борби, а Ерик Бледсоу завърши с 21 точки.

След този успех Чикаго се изкачи до трето място в Източната конференция с 9 победи и 4 загуби, докато Ел Ей Клипърс заема шеста позиция на Запад с баланс 8-5.