Чикаго накара Бруклин да страда след 12 поредни победи

Бруклин загуби за пръв път след 12 поредни победи. Тимът отстъпи със 112:121 на Чикаго и по този начин беше сложен край на най-дългата серия от успехи от началото на сезона в НБА.

Кевин Дюрант вкара 44 точки, а Кайри Ървинг добави 25, но те не стигнаха на Нетс да се спаси от поражението н Юнайтед Сентър. ДеМар ДеРозан и Патрик Уилямс вкараха по 22 за Булс, Никола Вучевич завърши с "дабъл-дабъл" от 21 точки и 13 борби.

Бруклин изостана решаващо в средата на последната четвърт, когато с Дюрант седна на пейката, а Чикаго дръпна със 106:95 след серия от 8-0

До края домакините запазиха контрола и постигнаха важна победа, след която обаче балансът им остава отрицателен – 17-21. Бруклин е с 25-13 и продължава битката за върха на Изток с Бостън (26-12), Милуоки (25-13) и Кливланд (25-14).

В друг мач от изминалата нощ Голдън Стейт загуби драматично със 119:122 от Детройт. Садик Бей реализира решителна тройка в последната секунда на двубоя, малко след като Клей Томпсън беше изравнил резултата с далечен изстрел.

Шампионите бяха в поредица от пет последователни успеха, а Стеф Къри отново ни игра заради проблеми с рамото, като отново ще бъде прегледан в събота.

Садик Бей вкара 17 точки, а съотборникът му Боян Богданович се отличи с 29 точки. Шестима баскетболисти на Пистънс завършиха с двуцифрен точков актив. Клей Томпсън, който отбеляза 30 точки, пропусна първите си шест изстрела от далечна дистанция в мача. Дреймънд Грийн получи втори технически фаул и беше отстранен от игра 1:24 минути преди края на мача.