Черноморец отново поведе на Рилски спортист след лекция на Тъкър в „Арена Бургас“

Черноморец отново поведе във полуфиналната серия от НБЛ срещу Рилски спортист . В новата „Арена Бургас“, при откриването на съоръжението, „акулите“ дръпнаха с 2-1 пред близо 5000 зрители. Тимът, воден от Васил Евтимов, се наложи с 84:70, след силна втора четвърт.

Развитието на двубоя бе подобно на това от мач номер 1 в серията. Самоковци започнаха по-силно, но позволиха на Джордан Тъкър да се разиграе и да изведе тима си напред. До края „акулите“ удържаха опитите за обрат на съперника, като добра серия в началото на последната четвърт се оказа от голямо значение за крайния успех.

Над всички в двубоя бе Джордан Тъкър, който вкара 27 точки за успеха на Черноморец. По 10 точки отбелязаха Николай Титков и Николай Георгиев. 11 борби записа Симеон Лепичев, а 8 асистенции и 6 отнети топки – Мунис Туту.

Брандън Рандолф бе на-резултатен за Рилски спортист със 17 точки, като добави и 6 асистенции към тях, по 14 вкараха Димаджио Уигинс (8 борби) и Чавдар Костов.

Четвъртият мач от серията е на 20 май (събота), отново в Бургас, като се играе до три победи. /БГНЕС