Челси разби Арсенал и спечели Лига Европа

Отборът на Челси триумфира с трофея от Лига Европа за втори път в историята си.

Отборът на Челси триумфира в турнира Лига Европа, след като победи градския си съперник Арсенал с 4:1 във финала на надпреварата. В столицата на Азербайджан – Баку, двата лондонски тима не предложиха нищо запомнящо се през първото полувреме, но след почивката „сините“ намериха играта си и не оставиха никакви шансове на своя съперник. В 49-та минута крайният бранител на Челси центрира отляво и Оливие Жиру откри резултата със страхотен изстрел с глава. 11 минути по-късно Педро удвои преднината на „сините“ с точен изстрел по земя след подаване на Еден Азар. Само пет минути след това самият Азар покачи на 3:0 с точно изпълнение от дузпа, отсъдена за нарушение на Мейтланд-Найлс срещу Жиру. В 69-та минута резервата Алекс Айоби върна надеждите на „артилеристите“ със страхотен изстрел от далечно разстояние, но три минути по-късно Азар сложи точка на спора с втория си гол в мача, дошъл след добра асистенция на Жиру. По този начин Челси спечели Лига Европа за втори път в историята си след 2013-та година и стигна до общо шестия европейски трофей в историята си. Арсенал от своя страна пропусна шанса да спечели квота за Шампионската лига и през следващия сезон отново ще играе в Лига Европа. /БГНЕС