Челси отново би Тотнъм и Моуриньо, за да остане четвърти

Челси победи Тотнъм с 2:1 на своя „Стамфорд Бридж" в двубой от 27-ия кръг на английската Висша лига. По този начин „Сините" постигат своеобразен дубъл срещу градския си съперник през този сезон и излязоха победители в прекия сблъсък за четвъртото място в класирането.

Резултатът бе открит в 15-та минута от Оливие Жиру, който започна като титуляр за първи път от месец ноември. Първоначално ударът на французина бе спасен от Лорис, а Рос Баркли от добавка уцели греда. Топката отново се озова в Жиру, който този път простреля съотборника си от националния отбор.

Челси продължи да бъде по-активния отбор и през второто полувреме, а в неговото начало Маркос Алонсо заби втори гол с хубав диагонален удар от границата на наказателното поле. Минута преди да изтече редовното време Антонио Рюдигер си отбеляза автогол, но това се оказа единствения гол, който „Шпорите" успяха да отбележат днес.

В подреждането Челси е четвърти с 44 точки, докато Тотнъм остава на пета позиция с 40. /БГНЕС