Челси надви Нюкасъл след дузпи и е на полуфинал в Карабао Къп

Отборът на Челси се класира за полуфиналите на Карабао Къп, след като победи Нюкасъл с 4:2 след изпълнение на дузпи (1:1) в редовното време. На "Стамфорд Бридж" домакините имаха нужда от изравнителен гол на Михайло Мудрик в 92-та минута, за да стигнат до дузпи, при които бяха по-точни от съперника.

Двубоят започна със спорно съдийско решение, след като много опасно влизане на Мойсес Кайседо в краката на Антъни Гордън бе санкционирано само с жълт картон от рефера, като Кайседо имаше късмет, че в този турнир не се използва системата ВАР, която най-вероятно щеше да доведе до изгонване. В 16-та минута "свраките" поведоха в резултата с гол на нападателя Калъм Уилсън, дошъл след поредица от грешки на играчи на "сините". През втората част дебют за Челси направи нападателят Кристофър Нкунку, а добавеното време грешка на Киърън Трипиър позволи на Мудрик да изравни. При дузпите отново Трипиър бе грешник и пропусна, а другият пропуска за гостите бе на Мат Ричи.

Така Челси се класира за полуфиналите на турнира, а Нюкасъл продължава да чака първи трофей от 1969 година насам.

Евертън - Фулъм 6:7 (след изпълнение на дузпи, 1:1 в редовното време)

Порт Вейл - Мидълзбро 0:3. /БГНЕС