Челси надви Лестър и се настани на третото място в таблицата

Челси победи Лестър Сити с 2:1 в двубой от 37-и кръг на Премиършип. Срещата се игра на стадион "Стамфорд Бридж" в Лондон пред 8 000 зрители.

"Сините" имаха надмощие през по-голямата част от мача, но трябваше да треперят през последния 1/4 час.

През първото полувреме в 34-ата минута гол на Тимо Вернер бе отменен след намесата на VAR - оказа се, че топката е пресякла голлинията, но германецът е нанесъл удара с ръка. Лестър успя да удържи натиска на съперника си до почивката, но се пропука още в началото на второто полувреме. Две минути след подновяването на играта Бен Чилуел изпълни корнер, Антонио Рюдигер бе изпуснат от отбраната на "лисиците" и с бедро прати топката в мрежата. Челси продължи да диктува играта и в 66-ата минута получи правото да изпълни дузпа, отсъдена за нарушение срещу Тимо Вернер. Жоржиньо изпълни отлично удара и "сините" удвоиха преимуществото си. Резервата Келечи Ихеаначо обаче върна Лестър в играта, разписвайки се в 76-ата минута. Челси все пак успя да удържи преднината си и спечели ценни три точки, с които измести именно Лестър от третото място. Тимът на Томас Тухел има 67 точки, а Лестър една по-малко. /БГНЕС