ЦСКА измъкна трите точки под снежния ад срещу Славия

ЦСКА спечели дербито на 17-ия кръг в Първа лига, след като надигра като гост Славия с 1:0 в столицата. Срещата между двата отбора се игра под обилен снеговалеж в квартал „Славия“, като преди първия съдийски сигнал и по време на двубоя домакините очертоха линиите, за да може мач в крайна сметка да има.

Соу вкара единствения гол за победата на ЦСКА.

Възпитаниците на Александър Тарханов, които загубиха всичките си контроли от зимната пауза, имаха два шанса да поведат, но гредите спасиха армейците – първо, удар на Радослав Кирилов уцели страничния стълб на Густаво Бусато, а впоследствие Георги Вълчев се размина с попадение, след като се извиси след ъглов удар, но топката този път срещна напречната греда. Гостуващият състав поведе при първото си по-сериозно положение, когато Брадли Мазику намери Али Соу в наказателното поле между двама футболисти на домакините. Гамбиецът овладя и преодоля технично излезлия страж на „белите“ Светослав Вуцов. До края на полувремето не паднаха нови голове, а след почивката битката бе още по-ожесточена при все по-увеличаващия се снеговалеж. В края на мача Славия опита на няколко пъти да изравни, но не намери целта, докато удар на Джером Синклер в продължението, който се отклони от играч на домакините, бе спасен от Вуцов. В крайна сметка футболистите на Бруно Акрапович се поздравиха с ценен успех в първия кръг от подновяването на родния шампионат и се доближиха на три точки от лидера и шампион Лудогорец, който утре приема Етър в дебюта на Валдас Дамбраускас в първенството. Славия, от своя страна, остава предпоследен с 12 точки. В следващия кръг „белите“ гостуват на Берое, докато „червените“ са домакини на Черно море. /БГНЕС