ЦСКА е на мач от групите на Лига Европа

ЦСКА достигна финалния плейоф за влизане в групите на Лига Европа, след като надигра у дома Б36 Торшавн с 3:1. "Червените" отново бяха подкрепяни от своите верни привърженици на специално изградена видеостена на Лятната сцена в Борисовата градина до стадион "Българска армия", а футболистите не ги разочароваха.

Соу отбеляза първия гол за ЦСКА в днешния мач.

Армейците поеха инициативата от самото начало на двубоя, като в първите 15 минути получиха няколко добри възможности да открият резултата, но топката така и не влезе в мрежата на Симун Хансен. Гостите от Фарьорските острови отправи първия си точен изстрел след статично изпълнение - пряк свободен удар, изпълнен от Арни Фредериксберг, който предизвика намесата на Густаво Бусато. Това не притесни възпитаниците на Стамен Белчев, които поведоха в 27-та минута чрез Али Соу. Гамбиецът реализира в трети пореден евродвубой на столичани след подаване на Амос Юга. При попадението останаха съмнения за засада на нападателя, но главният съдия показа центъра. Малко след това отново Соу имаше шанс за втори гол в срещата, но ударът му с глава бе отразен от Хансен. Вратарят на гостуващия състав обаче капитулира при острия шут на Георги Йомов, който получи пас в наказателното поле от Юнус Санкаре и прониза вратата на Б36 Торшавн. Това бе и първо попадение за бившия футболист на Славия с екипа на ЦСКА. До края на полувремето Себастиан Пингел отпрати изстрел за статистиката, а отново Йомов с глава не намери целта от изгодна позиция. През втората част домакините намалиха значително темпото, което позволи на Б36 да създаде опасности пред вратата на Бусато. При една от тях, малко след изтичането на час игра, Пингел наказа колективна грешка в отбраната на "червените" и намали изоставането на своите. Играчите на Белчев изглеждаха уморени и безидейни, но и гостите от Фарьорски острови нямаха кой-знае колко сериозни ситуации за изравнителен гол. В последния четвърт час на срещата ЦСКА вдигна отново оборотите благодарение на влизането в игра на Жул Кейта, който се разписа във втори пореден мач след гола си срещу Лудогорец в неделя, реализирайки с левия крак след асистенция на Соу. До края не паднаха нови попадения и така армейците достигнаха финалния плейоф преди влизане в групите на ЛЕ. Там техен съперник ще бъде швейцарският Базел, отстранил кипърския Анортозис след успех с 3:2, като ЦСКА ще бъде гост на 1 октомври. Следващият мач за "червените" в родното първенство пък е гостуване на Локомотив Пловдив. /БГНЕС