България с трета поредна загуба в Лигата на нациите

Възпитаниците на Силвано Пранди допуснаха тежко поражение от Китай.

Мъжкият национален отбор на България по волейбол записа трета поредна загуба в Лигата на нациите. На турнира в Нингбо /Китай/ „лъвовете" отстъпиха с 0-3 (24-26, 20-25, 17-25) гейма на домакините. Срещата беше равностойна в първия гейм, но след това китайците взимаха ранна преднина, а в третия сет довършиха възпитаниците на Силвано Пранди. Най-резултатен в мача стана Чуан Дзян с 16 точки, а Джан отбеляза 11.

За нашите топ реализатор стана Светослав Гоцев с 9 точки. Тодор Скримов записа 8, а Николай Учиков 7. Китайците записаха цели 38 успешни атаки в двубоя срещу само 22 за България. Блокадите също бяха в полза на домакините - 17 на 7. Така Китай записа първа победа, а „лъвовете" останаха с единствената си срещу Канада в първия мач. Утре нашите играят срещу Полша, а в неделя срещу Франция. /БГНЕС