България отново не издържа в края и загуби от Уелс

Отборът на България допусна първо поражение в тазгодишното издание на Лигата на нациите в двубой от Лига Б, група 4, след като като отстъпи на Уелс с 0:1 навръх 135 г. от Съединението.

Уилямс влезе от пейката и донесе успеха на Уелс.

Селекционерът на „лъвовете“ Георги Дерменджиев стартира с четири промени в сравнение с мача с Република Ирландия, завършил 1:1, като на терена започнаха Сисиньо, Иван Горанов, Янис Карабельов и Бирсент Карагерен, а с капитанската лента излезе Георги Костадинов вместо контузения първи капитан Петър Занев. На стадиона в Кардиф първите 45 минути не предложиха кой-знае какви опасности пред двамата вратари – Георги Георгиев и Уейн Хенеси, като нашият страж имаше малко работа в края на полувремето, докато колегата му трябваше да бъде нащрек при опасен удар на Галин Иванов и рикошет в играч на уелския тим. През второто полувреме нашите се отдръпнаха и заиграха предимно с мисъл за контраатака, като Даниел Джеймс имаше добър шанс да открие. Статичните положения за Уелс не носеха резултат, а най-добрата възможност се откри пред Дейвид Брукс, чийто шут с левия крак уцели гредата. В даденото петминутно продължение на мача българите не издържаха за втори пореден мач, като в четвъртата минута две от резервите на „драконите“ – съфамилниците Джонатан Уилямс и Неко Уилямс, комбинираха, като последният надскочи в наказателното поле влезлия от пейката Спас Делев и прониза Георгиев, идентично на двубоя с Ирландия, където отново националите ни допуснаха изравнителен гол в продължението след удар с глава. Това бе и първи гол с екипа на националния отбор за 19-годишния десен защитник на Ливърпул. България остава с една точка в групата, докато Уелс е с пълен актив от шест точки, след като преди това надви Финландия също с 1:0. В Лига Д, група 1 Андора отстъпи у дома на Фарьорски острови с 0:1. /БГНЕС