Белгия разби Полша, Нидерландия с втора победа в Лигата на нациите

Белгия разгроми Полша с 6:1 у дома във втория си мач от Лига А, група 4 на Лигата на нациите. По този начин „червените дяволи“ се реваншираха за поражението си на старта на надпреварата от Нидерландия с 1:4 отново на стадион „Кинг Бодуен“.

Де Бройне (ц) вкара втория гол за белгийците в полската врата.

След пропуск на Еден Азар и отменен гол заради засада на Мичи Батшуай, Роберт Левандовски наказа домакините с попадение в 28-та минута. В края на полувремето обаче белгийците изравниха чрез Аксел Витсел, а след почивката проведоха наказателна акция, довела до пет безответни гола в мрежата на „Дружина полска“. Кевин Де Бройне даде тон след около час игра след асистенция на Еден Азар. Впоследствие резервата Леандро Тросард вкара две попадения, а разгромът бе оформен след головете на Леандер Дендонкер и друга смяна от пейката – Лоис Опенда. С успеха си Белгия се изравни с Полша, който на старта надви Уелс с 2:1.

Белгийци и поляци изостават с три точки от лидера в групата Нидерландия. „Лалетата“ се справиха при второ поредно гостуване, печелейки драматично срещу Уелс с 2:1 на „Кардиф Сити Стейдиъм“ в столицата.

Теун Копмейнерс даде аванс на гостуващия състав в 50-та минута, а заключителните мигове на срещата бяха изключително интригуващи. Първо, „драконите“ стигнаха до изравнителен гол във втората минута на добавеното време чрез Рийс Норингтън-Дейвис, но две по-късно Ваут Вегхорст разплака уелсците с второ попадение за възпитаниците на Луис ван Гаал. Уелс остава на дъното без точков актив. На 11 юни британците приемат Белгия, докато Нидерландия е домакин на Полша.

Вегхорст (ц) ликува със съотборниците си след драматичния успех в Кардиф.