Барселона отново победи у дома, Меси пак се контузи

Барселона постигна трета поредна победа у дома, след като надигра Виляреал с 2:1 в среща от междинния 6-ти кръг в испанската Примера дивисион. По този начин каталунците временно се отърсиха от последните си два мача без победа във всички турнири. Попаденията за успеха реализираха Антоан Гризман (6) и Артур (15), а Санти Касорла (44) бе точен за гостите до края на полувремето.

Лошата новина за Барса е нова контузия на капитана Лео Меси, който изигра цялото първо полувреме, но на почивката бе заменен от Усман Дембеле. Проблемите на аржентинеца са в бедрото, а от лагера на каталунците все още не са съобщили какво е състоянието му. Така Меси няма изигран цял мач от началото на сезона.

Усман Дембеле пък се завърна след едномесечна травма, докато 16-годишният Ансу Фати също се появи на терена и за пореден път остави отлични впечатления.

Другите мачове от кръга вчера: Реал Валядолид 1:1 Гранада; Реал Бетис 3:1 Леванте. /БГНЕС